שיתוף

הועידה השנתית

בחודש אלול תשע"ו נערכה לראשונה ועידה מיוחדת לאברכי רשת הכוללים "אחוות תורה" ביוזמתו של מייסד רשת הכוללים הגאון רבי דוד לייבל שליט"א

הועידה השנתית

שיתוף

הוועידה הראשונה

נגן וידאו

בחודש אלול תשע"ו נערכה לראשונה ועידה מיוחדת לחברי רשת  "אחוות תורה" ביוזמתו של מייסד הרשת  הגאון רבי דוד לייבל שליט"א. "אנחנו מתאחדים פה כי אנחנו רוצים שיוך למסגרת, כי זה עוזר לקביעות", אמר הגר"ד לייבל בדבריו במהלך המשא המרכזי. "גם בנאדם עם רצון טוב שעושה חברותות, הרבה פעמים הוא נשבר, אבל כשיש מסגרת, איש לאחיו יאמר חזק. אנחנו מתאחדים פה כי אנחנו רוצים שיוך לעולם התורה. כשאני משתייך לקהילת אחוות תורה, אני משתייך לעולם התורה, וזה מוסיף גוון למשפחה, בפרט לעובדים מהציבור הליטאי שאין להם שיוך תורני למקום אחר".

אז מה היה שם?

למעלה מ-500 חרדים עובדים מרשת קהילות "אחוות תורה", התכנסו לאירוע שנתי מרגש שנערך באחוזת וגשל בבני ברק בהשתתפות רבנים ואישי ציבור.

המשתתפים בוועידה השנתית, חברים ורכזי הקהילות, הגיעו משלושים סניפים שנפתחו עד תאריך הוועידה ברחבי הארץ. בין המשתתפים: הגאון ר' בונים שרייבר, גאב"ד אשדוד; הגאון ר' מנחם מנדל שפרן אב״ד הישר והטוב בי-ם וראש הישיבה הכלל חסידית נועם התורה; הגאון ר' מנחם מנדל פקשר רב קהילת ׳צמח צדיק׳ ויז׳ניץ אלעד; הגאון ר' שלמה זר רב קהילת נזר אהרון בבית וגן, הגאון ר' אליהו מאיר פייבלזון ראש ישיבת פתחי עולם, הרה"ג ר'אברהם ישעיהו טורצין מראשי כולל ר' עקיבא איגר; הרה"ג ר' משה בינדר ראש הכולל באלעד ומראשי הארגון, ורבנים נוספים.

בנוסף, כיבדו את המעמד בנוכחותם גם אישי ציבור רבים, בהם יו"ר דגל התורה ויו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני שנשא דברים וכן ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט.

במהלך האירוע הוקרא מכתב יוצא דופן של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, שנכתב במיוחד לכבוד המעמד: "לנאספים ובאים במסגרת ארגון החשוב 'אחוות תורה' בימי הרחמים והסליחות, לקבל עול תורה לקראת הימים הנוראים. העושים מלאכתם עראי ותורתם קבע ועמלים בתורה בעיון, ומאספים להתחזק בזה, יעמוד להם ליום הדין, ויתקיים בהם ובאו כל ברכות האלה והשיגוך".

אתם לכתחילה!

הגאון רבי דוד לייבל אמר בדבריו: "ישנם אלפי יהודים חרדים שנמצאים בעבודה ובאקדמיה, הם נאלצו לעזוב את הכולל, אבל זה לא אומר שהם צריכים לעזוב גם את הלימוד. עד עכשיו אף אחד לא דאג להם. חייבים לתת להם מסגרת. אין פה שום עניין של כסף, אנחנו לא נותנים ולא אוספים. רק רוצים שתבואו ללמוד.

"יש בעם ישראל כהנים ולווים. אברכי הכוללים שיושבים ולומדים יום שלם הם כמו הכהנים. האנשים העובדים ולומדים הם כמו הישראל. האם ישראל הם בדיעבד? אתם, רבותי, לכתחילה! כל האנשים פה, ועוד הרבה שיצטרפו בהמשך, הם אנשים איכותיים, שרוצים ללמוד בעיון, בשטייגען. מתגעגעים לטעם המתוק של הגמרא, משתוקקים לחברותא, אבל פשוט לא הייתה להם מסגרת מתאימה.

"אנחנו פה היום בכינוס של חמש מאות לומדים. אבל אני מבטיח לכם – בעוד עשר שנים אנחנו נערוך את הכינוס ביד אליהו, עם עשרת אלפים לומדים בעיון בכוללים", הבטיח הגר"ד לייבל לנוכחים.

את המעמד הנחה הרב משה בינדר, מראשי הארגון ומנהל המסגרת באלעד. על החלק המוזיקלי של הערב הופקדו האמרגן ישראל לובין, והזמר אלי הרצליך, כאשר בסוף הערב, נהנו המשתתפים מ'זיץ' אלול מיוחד, בסגנון קרליבך, עם אמן הרגש ר' שמואל גריינמן שסחף את הנוכחים אל תוך הלילה.

ח"כ הרב גפני: "אם תקבלו אותי, אצטרף אליכם"

"יש כאלה שיוצאים לעבוד והולכים להתפרנס, מערערים עליהם ואומרים 'אלה חרדים חדשים'. זה לא החרדים החדשים, זה החרדים שהחזיקו את השקפת התורה".

"גם אני חרדי עובד", הוסיף חבר הכנסת גפני. "הייתי ראש כולל באופקים, לצערי הרב אני נמצא איפה שאני נמצא בשליחות, הרב שך זכר צדיק לברכה שלח אותי. אמרתי שיעור בעיון כל יום. אני אשתדל בעזרת ה' – ואם תקבלו אותי אני אצטרף לחברה שלכם".

צפו בנאום המלא של ח"כ הרב משה גפני >>

נגן וידאו

למאמרים נוספים של

למאמרים אחרונים

דילוג לתוכן