מאת

יש שכר לפעולתך: אחוות תורה בתנופת פעילות לכל המשפחה

אחוות תורה בתנופת פעילות

שיתוף

בזמן אלול אנו ממשיכים בפיתוח קהילות תורניות לציבור העובדים ומחזקים את הצביון התורני של אלפי משפחות בישראל

חודש אלול נפתח ברשת הכוללים 'אחוות תורה' בחיזוק והצטרפות של עשרות לומדים חדשים למסגרות הקהילתיות הפרוסות בכל רחבי הארץ ובתנופת פעילות לכל המשפחה.

במפגש ראשי כוללים שנערך במהלך הקיץ האחרון, הוחלט לתת דגש, לחזק ולמנף את המסגרת הקהילתית שדעכה באופן טבעי במהלך השנה האחרונה בעקבות הקורונה. 

לקראת סוף זמן קיץ חולקו תעודות הוקרה למצטיינים ב-45 כוללים, אלו שהתמידו בלימודים חרף הקשיים והאתגרים הרבים. כהעמקה של המהלך, נשלחו עם תחילת 'זמן אלול', יותר מאלף ערכות שי מיוחדות לנשות הלומדים. לערכות צורף מכתב ברכה והוקרה לאשת הלומד על חלקה בלימוד, כוס מעוצבת עם הלוגו 'יש שכר לפעולתך' להפוגה מעוררת בסוף היום כאשר הבעל נמצא בכולל ומיני מתיקה. 

הילדים לא קופחו. לקראת סוף החופש במוסדות בית יעקב, יזמה הנהלת 'אחוות תורה' אירוע זום חגיגי לילדות בכיתות ב'-ח', עם תוכנית חינוכית מיוחדת של האמניות שפרה שטמר ויהודית קאופמן. לאחר מכן השתתפו הילדות בסדנה להכנת עוגיות אלפחורס בהדרכת אשפית סדנאות האפייה מושקא הולצברג.

רכזי 'אחוות תורה' משתדלים לספק את צורכי ראשי הכוללים והלומדים, על מנת לגבש את הפעילות השוטפת בהתאם למטרת-העל המשותפת: פיתוח קהילות לציבור העובדים וחיזוק הזהות התורנית.

בהנהלת רשת הכוללים הקהילתיים 'אחוות תורה' מספרים כי לקראת החגים ייערכו פעילויות מיוחדות כמו הרצאות מומחים ורבנים בנושאי תקיעת שופר וארבעת המינים וכן פעילויות נוספות המותאמות למשפחות 'אחוות תורה' לאורך השנה.

למאמרים נוספים של

למאמרים אחרונים

שיתוף

דילוג לתוכן